Moskitiera balkonowa jako idealne rozwiązanie na owady.

Moskitiera balkonowa jako idealne rozwiązanie na owady.

  Moskitiery to idealny sposób na ochronę domu przed natrętnymi owadami. Zamontowanie takowej moskitiery na drzwiach balkonowych to skuteczny sposób na ochronę między innymi przed komarami, muchami i innymi owadami, przy jednoczesnym zapewnieniu cyrkulacji świeżego powietrza w domu.

Rodzaje Moskitier

  Wybierając moskitierę do drzwi balkonowych, należy wziąć pod uwagę rozmiar, kolor i rodzaj siatki, której potrzebujesz oraz sam typ mocowania dostosowany do okna. Rodzaje siatek oferują przeróżne poziomy ochrony przed owadami i mogą być wykorzystywane na rozmaite sposoby. Przykładowo na rynku można spotkać siatki do moskitier, począwszy od tej standardowej wystarczający mniej wymagającym osobom chroniąca od mniejszych oraz większych owadów, kolejno siatka przeciwpyłkowa, filtrująca nadchodzące w stronę mieszkania pyłki uniemożliwiając jednocześnie, przedostanie się ów pyłków przez siatkę sprawdzająca się idealnie dla osób cierpiących na katar sienny. Ciekawym rozwiązaniem jest siatka antysmogowa, nieco droższy wariant od poprzednich siatek, aczkolwiek nie dość, że chroni od owadów i pyłków, to dodatkowo jest idealna dla osób z alergią i astmą, chorobami płuc mieszkających na terenach o zwiększonym poziomie zanieczyszczenia SMOGIEM, co pozwala na spokojne spanie przy otwartym oknie bez obawy o niechciane substancje lotne szkodzące organizmowi.

Montaż moskitiery balkonowej

Montaż moskitiery na drzwiach balkonowych nie jest trudny, ale wymaga podstawowej wiedzy o technikach montażu i narzędziach. Dzięki odpowiednim śledzeniu instrukcji można to zrobić szybko przy minimalnym wysiłku. Zależnie od rodzaju moskitiery, jaką wybierzemy, montaż będzie wyglądał nieco inaczej. Zdecydowanie najpewniejszym sposobem na takowy montaż są filmy instruktażowe znalezione w internecie, są one w stanie przedstawić krok po kroku wykonywane czynności.

 

Rodzaje Moskitier balkonowych

  Wybierając moskitierę na drzwi balkonowe, pamiętajmy, że nie ważna jest tylko ochrona, ale też funkcjonalność. Na rynku można wyróżnić 2 rodzaje moskitier balkonowych, są to kolejno:

  • Moskitiera drzwiowa, będąca najczęstszym wyborem przez konsumentów. Wyposażone w uchwyt do otwierania oraz zawiasy z funkcją samodomykacza. W przypadku montażu wystarczy przymocować 3 zawiasy, bądź samodomykacze przy drzwiach balkonowych, nałożyć na nie moskitierę i dopasować klamki oraz magnesy, albo listwy magnetyczne zależnie od indywidualnego wyboru.
  • Moskitiera plisowana, sprawdzająca się idealnie do drzwi balkonowych oraz tarasowych. Moskitiera tego typu przesuwa się po szynach na bok, ułatwiając wyjście na balkon, nie ograniczając przejścia, jak to bywa w moskitierze drzwiowej. Nieco bardziej skomplikowana w montażu dla osób bardziej zaznajomionych w takowych montażach wymagająca kilku nawierceń w stelażu oraz prawidłowemu montażu prowadnicy wokół drzwi balkonowych.

Dodaj komentarz