Kurtyny z pasów PCV do magazynów, chłodni i na rampy

Kurtyny z pasów PCV do magazynów, chłodni i na rampy

Kurtyny z pasów PCV to wszechstronne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w różnych branżach. Bardzo często można zobaczyć je w magazynach, chłodniach czy na rampach, co nie powinno nas dziwić, ponieważ w tych miejscach szczególnie ważna jest kontrola warunków środowiskowych czy zabezpieczenie przed utratą energii. Dowiedz się więcej na temat kurtyn PCV!

Kurtyny PCV zapewniają skuteczną izolację termiczną

Kurtyny PCV https://suton.pl/ często są wykorzystywane w magazynach, chłodniach i na rampach, ponieważ świetnie się sprawdzają, jeśli chodzi o zapewnienie skutecznej izolacji termicznej. Pozwalają utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz pomieszczenia, co z kolei przekłada się na spore oszczędności energetyczne i minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem odpowiednich warunków.

Jako przykład weźmy wspomniane chłodnie, w których utrzymanie niskiej temperatury ma szczególne znaczenie. Kurtyny PCV skutecznie utrzymują stałą temperaturę w chłodni oraz zatrzymują ciepłe i wilgotne powietrze w sytuacji gdy twarde drzwi chłodnicze zostają otwarte. Określona temperatura może być wymagana również w magazynach, dlatego stosuje się kurtyny PCV, które umożliwiają separację obszarów o różnych wymaganiach termicznych.

Kurtyny PCV chronią przed owadami i zanieczyszczeniami

Kurtyny PCV są wykorzystywane również jako bariery ochronne. Do magazynów i chłodni nie mogą przedostawać się żadne owady, kurz czy inne zanieczyszczenia. Może to stanowić bowiem duże zagrożenie dla przechowywanych tam towarów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w branży spożywczej czy farmaceutycznej. Kurtyny te są niezastąpione w miejscach, w których koniecznie musi być zachowana czystość towarów na najwyższym poziomie. Pamiętajmy, że w niektórych branżach obowiązują surowe normy sanitarno-higieniczne, dlatego warto sięgać po różne rozwiązania, które pomagają spełniać te wymogi, a jednym z takim są z pewnością kurtyny PCV.

Kurtyny PCV łatwo utrzymać w czystości

Nie bez znaczenia jest również fakt, że utrzymanie kurtyn PCV w czystości nie jest trudne. Wykonuje się je z materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne. Wystarczy je myć dwa razy w roku. Warto nie zapominać o tej czynności, ponieważ jeśli ją zaniedbamy i odstęp czasowy będzie znacznie większy, faktycznie może czekać nas cięższa praca przy czyszczeniu kurtyny PCV. Poza tym równie istotne jest to, że regularnie przeprowadzając prace konserwacyjne, zapobiegniemy wnikaniu brudów i innych substancji takich jak np. oleje w pasy. Do czyszczenia niekoniecznie potrzebujemy specjalnych płynów. Zazwyczaj wystarczający jest roztwór mydła i wody czy płyn do mycia szyb.

Dodaj komentarz