Mini sofa do przedpokoju – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Mogłoby się wydawać, że urządzenie przedpokoju należy do tych łatwiejszych czynności, w porównaniu do urządzania sypialni, kuchni czy salonu. W rzeczywistości jest to miejsce, które wszyscy oglądają na wejściu, a więc powinno być estetyczne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. W przedpokoju znajdują się zwykle szafy na buty, wieszaki na odzież, lustro i szereg dodatków, które są nam potrzebne przed wyjściem z domu lub zaraz po powrocie. Odpowiednia ilość miejsca pozwala również na ustawienie w nim wygodnej mini sofy, która sprawi, że przygotowanie do wyjścia i zakładanie butów będzie dla domowników o wiele bardziej komfortowe. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego mebla?

Odpowiednie wymiary

Niezbyt często zdarza się, że przedpokój ma dużą powierzchnię. Może mieć różne kształty, ale zazwyczaj stanowi przejście z zewnątrz do wnętrza domu, które nie wymaga wielkiego metrażu. Dlatego podczas wybierania mini sofy do przedpokoju bardzo ważne jest wcześniejsze ustalenie dokładnego miejsca, w którym będzie stała i kupienie mebla o odpowiednich wymiarach. Sofa powinna być wygodna podczas użytkowania, ale też pozostawić w przedpokoju odpowiednią ilość przestrzeni użytkowej, dzięki której poruszanie się po nim będzie wciąż komfortowe.

Jaki materiał będzie najlepszy?

W wielu przypadkach sprawdzi się skóra, która zapewnia ponadczasową elegancję, a do tego można ją dopasować do wielu stylów aranżacyjnych. Jej zaletą jest również wysoka trwałość i łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Wystarczy zwilżona szmatka i kilka minut, aby ponownie była czysta. Z kolei raz na jakiś czas warto stosować specjalne środki do impregnacji skóry, co znacząco wydłuży żywotność sofy. Minusem tego rozwiązania jest cena. Jeśli komuś zależy na budżetowym rozwiązaniu, warto zdecydować się na sofę z tkaniną łatwą do czyszczenia, która będzie o wiele tańsza od skóry.

Kolorystyka i styl

Mini sofa w tym wypadku będzie znajdowała się w pierwszym widocznym pomieszczeniu po przekroczeniu progu, dlatego też warto zadbać o to, aby dobrze się prezentowała. Pierwszym etapem jest wybór mini sofy w stylu skandynawskim odpowiadającym całemu przedpokojowi. Jeśli jest on urządzony w stylu skandynawskim i minimalistycznie, świetnie sprawdzi się oszczędna pod względem dodatków sofa z drewnianym wykończeniem. Z kolei w stylu glamour o wiele lepiej będą się prezentowały pikowane, welurowe sofy z błyszczącymi nóżkami. Już sama obecność nóżek będzie istotna w przypadku małych czy wąskich korytarzy, ponieważ meble z nóżkami pod względem optycznym wyglądają na mniej masywne i nie doprowadzają do wrażenia przeładowania czy zagracenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to w przedpokoju, tak jak i w każdym innym pomieszczeniu, warto postawić na maksymalnie trzy przodujące kolory, które będą się nawzajem uzupełniały. Warto więc wybrać sofę w kolorze, który będzie pasował do jakichś innych elementów w przedpokoju i współtworzył spójną całość. Jeśli pomieszczenie jest wyjątkowo małe, dobrym rozwiązaniem będzie rezygnacja ze skomplikowanych wzorów i ciemnych barw na rzecz kolorów jasnych.

Dodaj komentarz