Domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot  – dlaczego warto?

Domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot  – dlaczego warto?

Rosnące ceny paliwa zmuszają wielu kierowców do poszukiwania motoryzacyjnych alternatyw. Najczęściej wskazywanym wygodnym rozwiązaniem jest zakup elektrycznego auta, które pozwala zredukować koszty paliwa. Samochód na prąd to ekologiczne rozwiązanie, które pomaga pokonać dany dystans nawet kilkakrotnie taniej niż auto spalinowe.

Elektryczny samochód, a domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot

Podczas planowania zakupu auta na prąd wielu kierowców zastanawia się nad kwestią związaną z ładowaniem samochodu. Wbrew pozorom wcale nie musisz wykonywać tego na płatnej stacji ładowania. Domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot to nowoczesne rozwiązanie dające większą niezależność.

Właściciele elektrycznych aut korzystający z najnowszego urządzenia Fronius Wattpilot, mogą samodzielnie decydować gdzie i w jaki sposób naładują swój pojazd. W sprzedaży dostępne są dwa warianty urządzenia: jedno przeznaczone do użytku w domu (Wattpilot Home), a drugie – bardziej mobilne – do podróży (Wattpilot Go).

W przeciwieństwie do dotychczas znanych stacji ładowania pojazdów elektrycznych Wattpilot cechuje możliwość ładowania napięciem jednofazowym lub trójfazowym. Przełączanie pomiędzy układami odbywa się przy tym automatycznie, z regulacją energii ładowania z dokładnością do 1 A. Rozwiązanie pozwala uniknąć dość kosztownych skoków energii, dzięki czemu ładowanie staje się bardziej ekonomiczne.

Domowa stacja ładowania samochodu, czyli Wattpilot Home

Domowa stacja ładowania samochodu Wattpilot Home to montowane na stałe urządzenie, które sprawdzi się w domu oraz niewielkiej firmie. Prywatna stacja ładowania auta może stanąć w garażu, podziemnym parkingu lub tzw. carporcie.

Wbrew pozorom wcale nie potrzeba do tego wielkich zmian czy przebudowy – wystarczy dostęp do zwykłego gniazdka, w które można podłączyć na stałe przejściówką urządzenie Fronius Wattpilot. W tym przypadku moc ładowania wynosi 11kW.

Fronius Wattpilot przeznaczony do podróży, czyli Wattpilot Go

Urządzenie Wattpilot Go to sposób na większą niezależność dla kierowców elektrycznych aut. Niewielki rozmiar urządzenia pozwala na zabranie go ze sobą – np. na wakacje i cieszenie się niezależnością i szybką możliwością naładowania auta.

Nie musisz obawiać się, że wtyczka Wattpilot Go nie będzie pasowała do znalezionego w trakcie podróży gniazdka. Kupując przenośne urządzenie z zestawem adapterów, możesz naładować samochód przy pomocy każdego gniazdka. Warto przy tym wiedzieć, że nie musi być to instalacja zawierająca w systemie PV. W tym przypadku moc ładowania wynosi 11 lub 22kW.

Domowa stacja ładowania samochodu Fronius Wattpilot i możliwość sterowania przez aplikację

Domowa stacja ładowania samochodu z wykorzystaniem urządzenia Fronius Wattpilot to także wygoda używania. Wattpilot można łatwo uruchomić oraz obsługiwać przez aplikację mobilną, która działa na Androidzie oraz systemie iOS. Aplikacja Solar.wattpilot cechuje się prostym interfejsem. Aplikacja pozwala m.in. szybko i wygodnie ustawić ładowanie oraz podejrzeć proces ładowania. Możesz zatem realizować plany i na bieżąco mieć wgląd do aktualnego poziomu naładowania auta.

Dodaj komentarz