Jak urządzić przytulną sypialnię? Pomysły i inspiracje

Jak urządzić przytulną sypialnię? Pomysły i inspiracje

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To właśnie w niej odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu. Jest to pokój, który powinien sprzyjać odpoczynkowi, a odpowiednio zaaranżowany może dawać poczucie intymności i bezpieczeństwa. W dobrze urządzonej sypialni można miło kończyć i zaczynać każdy dzień. Zobacz jak urządzić przytulną sypialnię i czego nie powinno w niej zabraknąć.

Wygodne łóżko do sypialni

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Podczas urządzania tego pokoju warto poświęcić szczególną uwagę na wybór materaca i łózka, na którym będziesz spać. Z racji tego, że w łóżku spędzamy średnio 6-8 godzin dziennie warto wybrać odpowiedni mebel, który będzie funkcjonalny i wygodny. Szerokość i długość łóżka dopasuj do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli w łóżku mają spać dwie osoby, to minimalna szerokość łóżka powinna wynosić ok. 140 cm. Wtedy obie osoby będą miały wystarczającą przestrzeń do wypoczynku. Jeśli masz dużą sypialnię, to możesz pozwolić sobie na szersze łóżko np. 160 cm lub nawet 180 cm.

Fototapeta w sypialni

Fototapety w sypialni ożywi wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Można ją przykleić za łóżkiem i w ten sposób stworzyć przytulne wnętrze. W sklepach nie brakuje ciekawych fototapet z różnymi ciekawymi motywami. W ostatnim czasie bardzo modne są tropikalne liście lub pąki kwiatów. Jeśli jednak nie przekonuje Cię takie rozwiązanie, możesz wybrać fototapetę, która przedstawia krajobraz. W sypialni najlepiej postawić na stonowane i jasne barwy, które sprzyjają wypoczynkowi. Fototapeta z relaksującym krajobrazem może ułatwić Ci zasypianie i sprawi, że będziesz czuł się bezpieczniej i spokojniej.

Nie zapomnij o tekstyliach

Sypialnia bez dodatków, może wydawać się nieciekawa, dlatego nie zapomnij o kupieniu dekoracji. Dobrym pomysłem na stworzenie przytulnej sypialni są tekstylia. Poduszki, koce i narzuty w różne wzory i kolory nadadzą wnętrzu wyjątkowego i ciepłego charakteru. Dobrze dobrane dodatki ocieplają wnętrze i sprawiają, że chętniej przebywamy w danym miejscu. Kolor tekstyliów dopasuj do koloru ścian, motywu na fototapecie lub też do wyglądu mebli, które znajdują się w sypialni.

Podsumowanie

Urządzenie przytulnej sypialni nie jest trudne, wystarczy wiedzieć jakich elementów nie może zabraknąć w tym miejscu. Wygodne łóżko, stylowa fototapeta i kilka dodatków w postaci miękkich poduszek stworzy miły klimat w sypialni. W dobrze urządzonym pokoju odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Odmień swoją sypialnię i stwórz miejsce, w którym będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Dodaj komentarz