Budowa domu – użytkowe poddasze

Budowa domu – użytkowe poddasze

Dla dość wielu z nas użytkowe poddasze w tym typowym domu rodzinnym to sprawa na potem, bo najpierw dbamy o to, by ta pierwsza i druga z użytkowych kondygnacji były tymi starannie wykończonymi. Mowa tu rzecz jasna o funduszach, które konkretny inwestor ma na prace wykończeniowe i na materiały. Nie każdy tymi pieniędzmi gospodaruje rozsądnie i dlatego też ( https://www.tenistal.com.pl/ ) pieniędzy wystarcza na wstawienie tych dwóch lub trzech okien dachowych, a na resztę prac powiązanych z tym poddaszem pieniądze uzbieramy zapewne za te trzy do czterech lat. Tak często bywa i to głównie ze względu na to, że wielu z nas nie chce tworzyć użytkowego poddasza lub przelicza się z materiałami wykończeniowymi do łazienki górnej i dolnej. Błędy tego rodzaju są częstymi, bo wielu myśli że prace wykończeniowe są tymi najtańszymi.

Lepsze opcje jeśli chodzi o okna dachowe.

Pewna część okien dachowych otwiera się w specyficzny sposób, czyli po ich otworzeniu tworzy się taki balkonik do którego można dosunąć te dwa krzesła. Okno takie ma dość skomplikowaną konstrukcję i niestety swoje kosztuje. wiele znaczy też i to, że jego montaż to nie łatwa sprawa, bo jeśli jest ono szerokie na trochę ponad metr, to raczej nie obejdzie się bez tego wycięcia jednej z belek konstrukcyjnych, a to dość trudna sprawa. Mowa tu o tym, że takie ponad metrowe wycięcie trzeba obrobić i połączyć ( https://www.tenistal.com.pl/ ) te fragmenty belki dachowej z sąsiednimi za pomocą dokupionych i niezbyt długich belek, bo dach trzeba wzmocnić po wycięciu fragmentu danej belki, po to by takie dość drogie okno dachowe miało solidne oparcie, a to trudna sprawa. Ze względu na te trudności montaż może potrwać nawet trzy dni i lepiej by były to dni z taką ciekawą pogodą, czyli z dostatecznie ładną, bo jedna mocniejsza godzinna ulewa może sporo skomplikować. Ze względu na tę przyczynę niektórzy wolą dodać te okna wtedy gdy całe wnętrze jest jeszcze w stanie surowym.

Kwestie dotyczące instalacji.

Poddasze z jednym lub z dwoma pokojami bywa opcją dość problematyczną, bo inwestor powinien przewidzieć to, że takie poddasze powstanie i doprowadzić pod dach instalację grzewczą i elektryczną. Niektórzy po jakimś czasie robią nawet na poddaszu dodatkową łazienkę do pokoju na poddaszu. Powiązane jest to choćby z tym, że taki pokój chcą po pewnym czasie wynajmować i zarabiać na jego wynajmie. Sprawdza się to rzecz jasna w większych miastach, w których to pracy jest więcej, a ludzie szukają taniej stancji, która może być nawet skromnym mieszkankiem na poddaszu.

Dodaj komentarz