Niezbędne narzędzia do wymiany oleju w samochodzie

Niezbędne narzędzia do wymiany oleju w samochodzie

Nieregularna wymiany oleju w samochodzie, może mieć bardzo negatywne skutki dla silnika naszego pojazdu. Producenci samochodów zalecają wymianę oleju co dziesięć tysięcy kilometrów, lub przynajmniej raz do roku. Warto o tym pamiętać jeżeli zależy nam na tym aby auto służyło nam jak najdłużej i było w pełni sprawne przez wiele lat. Musimy wiedzieć o ty,  ze olej który znajduje się w silniku naszego samochodu z czasem może być zanieczyszczony, ale tez traci swoje właściwości smarujące, co może doprowadzić nawet do zatarcia silnika. Niestety taka awaria jest bardzo poważna i niesie za sobą wielkie koszty. Często awaria taka kończy się całkowitą renowacją silnika, która jest niezwykle kosztowna i może się okazać ze tańszym rozwiązaniem będzie wymiana silnika na nowy, co także rodzi olbrzymie koszta związane z samym zakupem , a później również z włożeniem silnika. Jeżeli nie będziemy wymieniać oleju systematycznie możemy liczyć się również z innymi awariami jak:  uszkodzenie osprzętu, szybsze zużycie łańcucha rozrządu, podwyższona temperatur pracy silnika czy większa hałaśliwość pracy silnika. Powinniśmy pamiętać również, że wraz z wieloma innymi naprawami jak wymiana łańcucha rozrządu, wymiana panewek, wymiana wału czy  uszczelek pod głowica, również konieczna jest wymiana oleju silnikowego, niestety bardzo często o tym zapominamy, a mechanicy nie zawsze przypominają ze jest taka konieczność.

Narzędzia niezbędne do wymiany oleju w samochodzie.

Ostatnio dość częstym zjawiskiem jest wymiana oleju we własnym garażu. I jak się okazuje faktycznie wcale nie musimy korzystać z usług profesjonalnych warsztatów jeżeli chcemy tylko wymienić olej w silniku. Chcąc wymienić olej w samochodzie musimy korzystać z usług profesjonalnych warsztat. Potrzebujemy do tego kilku podstawowych narzędzi. Nie musimy też posiadać kanału czy podnośnika, wystarczy nam sam lewarek i równa betonowa powierzchnia. Do samodzielnej wymiany oleju musimy przygotować: klucz do odkręcenie korka spustowego, klucz do filtra oleju, pusty pojemnik na star olej, jeżeli chcemy wykonywać tę czynność samodzielnie za każdym razem i posiadamy w domu kilka aut możemy zaopatrzyć się również w bardziej profesjonalne urządzenia jak np. wannę kanałową do oleju, która z pewnością ułatwi nap pracę i pozbędziemy się z problemem starego oleju. Pamiętajmy również o tym, żeby wraz z olejem wymienić także wszystkie filtry.

Sama wymiana oleju to bardzo prosta czynność jednak wykonywana metodą grawitacyjną jest bardzo czasochłonna. Umieszczenie samochodu na podnośniku bądź kanale i czekanie aż cały olej spłynie może trwać nawet kilka godzin. Alternatywą dla tej metody są różnego rodzaju wysysarki czy ściekarki do oleju które zrobią to zdecydowanie szybciej.

Dodaj komentarz