Najazdy kablowe i ich zastosowanie

Najazdy kablowe i ich zastosowanie

Produkt, jakim jest najazd kablowy to często spotykane rozwiązanie. Najazdy kablowe pozwolą zabezpieczyć kable przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ich budowa umożliwi poruszanie się pieszych, wózków, rowerów lub wszelkiego rodzaju pojazdów. Producenci oferują wiele modeli najazdów, które sprawdzą się w domu, biurze, obiektach użytkowych, obiektach przemysłowych, koncertach.

Budowa najazdów kablowych

Najazd kablowy jest zbudowany z kanałów, łączników i mocowań. Dzięki odpowiednim łącznikom najazdy mogą być ze sobą łączone. Zastosowanie różnego rodzaju łączników umożliwi ułożenie w zakręty lub inne kształty. Wykorzystuje się wtedy np. łączniki o łuku 45 stopni. Najazdy są sprzedawane zazwyczaj na metry. Wykazują wytrzymałość do pracy w niskich i wysokich temperaturach. Wyróżniamy najazdy z ilością kanałów kablowych od 2 do 5. Zapewni to możliwość przeprowadzenia nawet 5 kabli i ich ochronę podczas różnego rodzaju wydarzeń czy remontów. Najazdy mają również prostsze wersje, które są nazywane osłoną lub listwą na kable.

Zalety najazdów kablowych

Produkty stanowią bezpieczną, stabilną i wytrzymałą osłonę nawet na dość długich odcinkach okablowania. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i mogą być montowane w miejscach przejazdu różnych pojazdów drogowych. Producenci w specyfikacji produktu wskażą nośność na oś. Najazdy kablowe są odporne na działanie kwasów, benzyny, olejów i innych szkodliwych substancji. Pozwoli to zamontować najazdy np. na stacjach benzynowych, warsztatach samochodowych lub halach fabrycznych. Wysokość najazdów wynosi zazwyczaj kilka centymetrów. Wszelkie dane są przedstawione w opisie oferowanych produktów. Po najazdach mogą przejeżdżać dowolne pojazdy, ponieważ produkt jest wyjątkowo wytrzymały.

Jak montujemy najazdy kablowe?

Kable, które chcemy ochronić, umieszcza się w najeździe. W zależności od rodzaju produktu możemy mieć od 2 do 5 kanałów kablowych. Najazdy mają możliwość łączenia ze sobą. Możemy zatem stworzyć długi i solidny tunel, w którym ukryjemy kable. Kształt najazdu przypomina niewielką górkę. Produkty są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły po nich jeździć rowery lub wózki dziecięce. Firmy oferują profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru i montażu najazdów kablowych.

Gdzie używamy najazdów?

Rolą najazdów kablowych jest usprawnienie ciągu komunikacyjnego, który znajduje się w miejscu wiązki kabli. Delikatne wersje najazdów kablowych znamy np. z biur, gdzie chronią kable przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zabezpieczenie pomoże uniknąć zniszczenia kabli, czyli unikniemy poważnych awarii czy przerw w dostawie energii elektrycznej. Produkt znajdzie również zastosowanie podczas remontów i napraw na ulicach miast. najazdy stosuje się również w fabrykach, warsztatach samochodowych. Często widujemy najazdy kablowe na wydarzeniach masowych. Mniejsze najazdy widuje się również w urzędach, klubach fitness, dużych sklepach i innych obiektach użytkowych. Z produktów korzystają także osoby prywatne np. podczas remontów w domu lub sezonowo na działce.

Dodaj komentarz