Klamka na kod – jakie są jej zalety i wady?

Klamka na kod – jakie są jej zalety i wady?

Hotele oraz apartamenty od zawsze kojarzyły się z wysokimi standardami. Eleganckie meble oraz cała ich aranżacja ma uprzyjemnić  wypoczynek mieszkających w nich osób. Dawniej ich wynajem wiązał się z rezerwacją i odbiorem kluczyków do ich drzwi. Niestety dość często można było taki kluczyk zgubić. O ile znalazło się taki kluczyk, o tyle nie było się narażonym na dodatkowe koszty wynikające z tej sytuacji. Czasy jednak idą naprzód, a zamiast kluczyka chętnie stosowana jest klamka na kod, która nie wymaga breloczka lub karty, a coraz częściej jedynie telefonu komórkowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te ostatnie rozwiązania. Czy i dlaczego warto je stosować? Sprawdzamy!

Czym jest tzw. klamka na kod?

Klamka na kod to doskonała alternatywa dla hoteli oraz apartamentów przeznaczonych na wynajem. Wbrew pozorom nie jest to jednak typowe rozwiązanie, podobne do tych stosowanych w blokach. To bardziej nowoczesna alternatywa, która opiera się na dwóch systemach obsługi – TTLock oraz TTHotel.

Pierwszy system, czyli TTLock, umożliwia zdalne zarządzanie apartamentami na wynajem. System jest kompatybilny z aplikacją mobilną, która umożliwia zdalne nadawanie uprawnień do wejścia do apartamentu lub hotelowego pokoju. Aby gość mógł dostać się do środka, wystarczy mu specjalnie wygenerowany kod, który otrzyma na swój telefon w wiadomości SMS lub e-mail . Warto przy tym wspomnieć, że jest to darmowa aplikacja działająca na platformie IOS oraz Android. Za jej pośrednictwem można bezpośrednio sterować szyldem przez Bluetooth, a także wysyłać cyfrowe klucze dostępu z różnymi uprawnieniami.

Jeżeli chodzi o drugi system – tj. TTHotel – to jest to rodzaj mobilnej recepcji hotelowej dostępnej w telefonie. Lekkie oprogramowanie PMS (Property Management System) również działa na IOS i Androidzie, a także na systemie Windows. System TTHotel pozwala zarządzać rezerwacjami hotelowymi poprzez generowanie kodów dostępu. Oprócz tego z jego pomocą można dodawać karty zbliżeniowe, zarządzać personelem oraz kontrolować zakwaterowanie (np. sprawdzać status pokoju).

Zalety i wady klamki na kod

Klamka na kod to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga konieczności pilnowania kluczyka do drzwi wynajętego pokoju lub apartamentu. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, ponieważ w obecnych czasach  niemal każdy gość posiada telefon. A jak wiadomo, każdy z nas pilnuje najbardziej swojego telefonu.

Wygoda i praktyczność rozwiązania ułatwiają pracę hotelom oraz właścicielom apartamentów na wynajem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszyscy posiadają telefony. Niektóre osoby starszej daty w dalszym ciągu nie korzystają z nich, dlatego warto również wyposażyć się w klucze (breloki) zbliżeniowe.

Dodaj komentarz