Jak kupować ekogroszek?

Jak kupować ekogroszek?

Jak kupować ekogroszek?

Ekogroszek to typ węgla, który jest dobierany pod względem wielkości oraz użyteczności. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością oraz tym, że nie generuje bardzo dużej zanieczyszczeń. Ogrzewanie za pomocą ekogroszku zalicza się do taniej i bardzo prostej metody.

Ekogroszek – jak powstaje?

Ten typ surowca produkuje się z wyselekcjonowanego rodzaju węgla brunatnego lub kamiennego, które są w określonym rodzaju, czyli takie, które mają niską zawartość siarki czy substancji niepalnych. Dobry jakościowo węgiel sprawia, że można dobrze ogrzać dom, a mało zanieczyszczeń, w postaci popiołu, zostaje później w popielniku.

Ekogorszek, w przeciwieństwie do zwykłego węgla typu groszek, różni się tym, że ma niską zawartość siarki i popiołu, a jedocześnie wysoką wartość opałową. W przypadku ekogroszku ważne jest też, że charakteryzuje się duża spiekalnością, czyli nie zbryla się podczas palenia nim w piecu. Palenie tym surowcem jest niezwykle proste. Potrzebny jest do tego specjalny piec, który w swoim wyposażeniu ma automatyczny podajnik. Takie urządzenie zyskuje na sprawności przy małej emisji spalin.

Kotły na ekogroszek są wyposażone w palenisko retortowe. Dzięki automatyzacji obsługa takich kotłów jest mało pracochłonna, proces można odpowiednio zaprogramować. Takowy zasobnik wystarczy napełnić co kilka dni.

Jak kupić dobry ekogroszek?

Niestety, wielu sprzedawców reklamuje swój produkt jako ekogroszek, choć wcale nim nie jest. Jest to na ogół niskokaloryczny węgiel, który jest mało wydajny, a tym samym – nie opłaca się go kupować. Staraj się kupować ekogroszek tylko u sprawdzonych sprzedawców. Sprawdzaj, czy wybrany produkt na pewno ma wszystkie atesty. Będziesz mieć wówczas pewność, że mają wszystkie znaki bezpieczeństwa ekologicznego. Warto pamiętać też o tym, aby ekogroszek nie kupować luzem i raczej stawiać na tą wersję w workach.

Aby cieszyć się uzyskaniem wysokiej energii przy optymalnym ilościowo wkładzie, należy zastosować ekogroszek o niskiej spiekalności, niskiej zawartości popiołu i siarki, a także o niskiej wilgotności. Stosując węgiel PATRIOTⓇ, masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

Więcej informacji: https://ekogroszek-patriot.pl/ekogroszek-c-3.html

Dodaj komentarz