Rekuperacja – co to jest i jak działa?

Rekuperacja – co to jest i jak działa?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna jest dobrą alternatywą dla wietrzenia domów i mieszkań w tradycyjny sposób. Rekuperacja ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników i sprawia, że nieruchomość staje się bardziej nowoczesna. Dzięki temu, że w domu stale jest świeże powietrze, lepiej będzie Ci się funkcjonowało. W niewywietrzonych miejscach często boli nas głowa i czujemy ogólne osłabienie. Rekuperacja Wrocław jest rozwiązaniem tego problemu, zobacz, jak ona działa.

Rekuperacja Wrocław – co to jest?

Rekuperacja polega na odzyskiwaniu energii termicznej zużytego powietrza w celu późniejszego wykorzystania tego ciepła. Wytworzona energia jest wykorzystywana do ogrzania powietrza z zewnątrz. W ten sposób zyskujesz nie tylko wentylację pomieszczeń, ale także ogrzewanie. Jest to sposób na unowocześnienie domu. Rekuperacja działa skutecznie i nie bez powodu jest instalowana w wielu miejscach. Ja działa rekuperacja? Rekuperator wytwarza obieg powietrza. Zużyte powietrze z mieszkania jest z niego wysysane, a na jego miejsce rekuperator wtłacza nowe, świeże powietrze.

System rekuperacji jest zaprojektowany w taki sposób, aby oczyszczał powietrze pobierane z zewnątrz. Do domu trafia już oczyszczone powietrze, które nadaje się do wdychania i jest zdrowe oraz świeże. Wewnątrz rekuperatora są filtrowane wszystkie zanieczyszczenia. Nie musisz obawiać się tego, że do domu przedostanie się smog, spaliny samochodów, dym z kominów itp. Nie ma takiej możliwości. Zimą wietrzenie domu jest utrudnione, ponieważ zimne powietrze oraz zanieczyszczenia od razu wpadają do środka. Przy rekuperacji nie ma takiego problemu.

Nowoczesny i energooszczędny dom

Inwestycja w rekuperacje jest korzystna pod względem finansowym, a także sprawia, że dom jest nowoczesny. Nowo powstałe domy są tworzone z myślą o tym, aby oszczędzać energię i zapewniać domownikom komfort. Jeśli chcesz stworzyć dom pasywny, to powinna się w nim pojawić rekuperacja. Montaż rekuperacji zostaw w rękach specjalistów. Dzięki temu zyskasz pewność, że instalacja będzie bezawaryjna i posłuży Ci przez bardzo długi czas.

System rekuperacji składa się z rur oraz jednostki centralnej. Istotne jest zamontowanie centrali w odpowiednim miejscu. Czyli jakim? Musi być do niego łatwy dostęp i musi być wewnątrz budynku. Wyborem odpowiedniego miejsca dla rekuperatora oraz zaprojektowaniem i montażem całej instalacji zajmą się profesjonaliści, którzy mają w tym doświadczenie. Rekuperacja daje wiele możliwości – przekonaj się dam i zainwestuj w nią.

Dodaj komentarz