Hale magazynowe – wiele ważnych wzmianek

Hale magazynowe – wiele ważnych wzmianek

Hale magazynowe to dla obecnego świata przemysłu hala plus spory plac manewrowy dla sporych pojazdów dostawczych i do tego znaczna ilość ramp załadunkowych. Tego typu hale rzecz jasna buduje się w dzielnicach przemysłowych, które powstają przy obwodnicach sporych miast, bo właśnie tam produkcja przemysłowa może trwać niemal ( https://www.tenistal.com.pl/ ) bez przerwy i podobnie jest jeśli chodzi o te załadunki i rozładunki. W tym oddaleniu od atrakcyjnych dzielnic domków też tkwi plus, bo hałas powiązany z parkowaniem ciężarówek i ich ładowaniem nie dociera do uszu mieszkańców ceniących ciszę. Ten typ zagospodarowania przestrzennego powiązanego z przemysłem się sprawdza i będzie się sprawdzać w przyszłości, ale hale magazynowe to nie tylko lokalizacja i hałasy, to także sprawne ładowanie i rozładowywanie towarów, które znajdują się na paletach.

Wnętrze hali magazynowej.

Nikogo nie zaskakuje to, że halę magazynową stawia się z prefabrykatów stalowych i stalowo betonowych, a wnętrze tego typu hali to rzecz jasna regały szerokie na ponad dwa metry i w niektórych przypadkach wysokie na ponad dwadzieścia metrów. Mogę mieć też i one nawet te sto metrów długości, a na ich półkach znajdują się wartościowe towary. Tego typu regałów nie stawia się na wylewce betonowej grubej na około dziesięć centymetrów, bo taki regał najzwyczajniej w świecie by się wbił w ten nie zbrojony beton. Z tej przyczyny posadzka w takiej hali w tych wybranych miejscach jest wzmocnioną, po to by wytrzymać ciężar regału wypełnionego towarami. Między tymi regałami znajdują się alejki (https://www.tenistal.com.pl/ ) w których bez trudu miną się dwa wózki widłowe z paletami towaru. Istnieją też w nim te większe alejki, w których przypadku wózki widłowe poruszają się częściej i właśnie dlatego muszą być one bardzo szerokimi, bo spore auto dostawcze, które można załadować w piętnaście minut nie powinno stać przy rampie załadunkowej godzinę, bo to generowanie opóźnień generuje też koszty i właśnie dlatego hala musi być łatwą w obsłudze.

Normy powiązane z bezpieczeństwem.

Ponad dwie dekady temu hala magazynowa mogła mieć czujniki dymu i zraszacze tylko na suficie, ale obecnie tego typu systemy obejmują także spodnie części półek w regałach, bo jeśli pożar zacznie się przy posadzce, to do momentu wykrycia nie może objąć kilkunastu palet z elektroniką użytkową. Dlatego te systemy gaśnicze muszą być rozbudowanymi i obejmować niemal wszystkie półki regałów, po to by nadpaliła się jedna lub dwie palety z towarem. Taka ochrona towaru się rzecz jasna sprawdza, bo niektóre typy towarów mają znaczną wartość i nie mogą spłonąć w znacznym stopniu.

Dodaj komentarz