Elastyczna czy sztywna siatka druciana? Montaż – etap po etapie.

Elastyczna czy sztywna siatka druciana? Montaż – etap po etapie.

Ogrodzenie pozwala na ogrodzenie całości lub części posesji lub gruntu, po niższych kosztach i bez zasłaniania widoku. W zależności od ich charakteru, elastycznego lub sztywnego, ogrodzenia mogą być wykorzystywane do różnych celów.
1. Elastyczne ogrodzenie jest ekonomicznym rozwiązaniem ogrodzeniowym służącym do oddzielania i wytyczania granic działek.
2. Sztywne, bardziej wytrzymałe ogrodzenie jest preferowane do zabezpieczenia działki lub budynku.

Rozmiary siatki.

Większość ogrodzeń jest wykonana ze stali ocynkowanej i może być wykończona na różne sposoby: surowa, spawana, plastyfikowana (wytłaczana lub fluidyzowana). Należy pamiętać, że im mniejsza średnica drutu, tym bardziej odkształcalna jest siatka i tym mniejsza jest jej wytrzymałość. Wśród wielu modeli dostępnych na rynku, oto trzy najbardziej popularne rozmiary.
1. Elastyczna siatka druciana w rolkach, o różnych rozmiarach oczek w zależności od wymaganego poziomu ochrony. Sprzedawane są w różnych wysokościach, od 0,25 do 2 m i więcej. Siatka rolkowa oferuje szeroki zakres możliwych zastosowań: wytyczanie granic terenu w budownictwie mieszkaniowym, ogrodzenia w środowisku rolniczym, wydzielanie przestrzeni itp.
2. Najczęściej spotykanymi oczkami jednokierunkowymi są nieodkształcalne oczka diamentowe o wymiarach 50×50 cm dla najczęstszych. Bardzo odporne, mogą być stosowane do ochrony nierównego podłoża, pobocza dróg, a nawet do wytyczania granic.
3. Panele z siatki sztywnej, montowane na słupkach i przeznaczone głównie do pracy na płaskim terenie. Oferują one wzmocnioną ochronę przed próbami włamania.

Układanie sztywnej siatki panelowej.

1. Określić obszar, na którym ma być zainstalowany ekran za pomocą słupków umieszczonych w każdym rogu, a następnie połączonych ze sobą liną.
2. Zaznaczyć lokalizację każdego stanowiska pośredniego. Odległość pomiędzy 2 słupkami odpowiada wielkości panelu.
3. Wykopać dziurę dla każdego słupka, jedną czwartą głębokości każdego słupka.
4. Zamontować pierwszy panel siatkowy pomiędzy dwoma słupkami i włożyć go w przewidziane otwory.
5. W celu prawidłowego ułożenia 2 kolejnych paneli zaleca się przeciągnięcie liny pomiędzy pierwszym i trzecim słupem.
6. Uszczelnić słupki betonem i sprawdzić upierzenie siatki.

Układanie elastycznej siatki drucianej w rolkach.

1. Określić obszar, na którym ma być zainstalowany ekran za pomocą słupków umieszczonych w każdym rogu, a następnie połączonych ze sobą liną.
2. Zaznaczyć lokalizację każdego stanowiska pośredniego mniej więcej co 2 m.
3. Pierwszy słupek narożny z rozpórką 45-stopniową złożyć, a następnie zlokalizować otwory, w których zostaną one uszczelnione. Powtórzyć tę procedurę dla wszystkich słupków początkowych, końcowych i narożnych z ich rozpórkami.
4. Gdy słupki narożne i rozpórki zostaną uszczelnione cementem, należy połączyć je sznurkiem u góry. Dzięki temu łatwiej jest wyrównać wysokość słupków pośrednich.
5. Uszczelnić słupki pośrednie w przewidzianych do tego celu otworach.
6. Odczekać 2 lub 3 dni przed założeniem siatki: najpierw zainstaluj wszystkie elementy usztywniające, a następnie liny napinające.
7. Jedyne co pozostaje do zrobienia to rozwinięcie i zabezpieczenie siatki wzdłuż linek napinających.

Dodaj komentarz