Ustawienie stołów na weselu

Ustawienie stołów na weselu

Młodzi mają wiele spraw do załatwienia przed ślubem i najczęściej dopiero w ostatnim czasie zastanawiają się nad tym, jak mają wyglądać stoły podczas uroczystości. Czasami zdają się na zupełną dowolność w tym temacie, a szkoda, bo pięknie przygotowany stół może nadać wyjątkowego charakteru całej uroczystości.

Liczy się nie tylko układ stolików na jaki zdecydują się młodzi, ale także kolor motywu przewodniego oraz dodatki.

Układ stołów

Niektóre sale są tak przystosowane do organizacji wesel, że możliwe jest dosłownie dowolne ułożenie wyposażenia. Może to być układ na bazie podkowy, gdzie para weselna usiądzie w centralnym punkcie, mogą to być stoły ułożone w typie ław biesiadnych albo okrągłe stoliki symetrycznie rozstawione po Sali, przy których usiądzie nie więcej niż 6 – 8 osób. To właśnie od wielkości sali weselnej i dostępnego sprzętu zależy układ przyjęcia.

Kolorystyka i dodatki na stołach.
W temacie kolorystyki, jaką chcemy zastosować na weselu panuje pewna sezonowość podyktowana oczywiście modą, dlatego czasami królują kolory pastelowe, a innym razem odważne rażące barwy. Nie chodzi oczywiście o to, aby przesadzić z kolorami, a jedynie wydobyć piękno uroczystego nakrycia poprzez element kolorystyczny bądź subtelny dodatek w postaci świec, kwiatów, szkieł, piór czy gałązek.

Warto przemyśleć to, jakie akcenty mają pojawić się na stołach na naszym weselu, pamiętając jednocześnie, że za większość dodatków trzeba będzie dopłacić menagerowi sali bądź firmie dekorującej.