Zakupy w sezonie wakacyjnym

Zakupy w sezonie wakacyjnym

Zbliża się sezon wakacyjny, czas wyruszyć na plaże. Jak wyglądać pięknie i modnie? To prostsze niż się wydaje?

Po pierwsze zakupy

W sklepach jeszcze jest trochę zimowych rzeczy i choć pojawiają się pierwsze kolekcje na wiosnę i lato, to wybór nie jest jeszcze tak szeroki jak w środku sezonu. Dobrym rozwiązaniem są zakupy online.

Kupując w Internecie, mamy dostęp do sklepów z całego świata i to bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia czy nocy. To ogromna zaleta. Na dodatek będziemy miały rzeczy, których raczej nie będą miały w swoich szafach nasze koleżanki.

Co kupić?

W sezonie letnim najważniejszy jest odpowiednio dobrany kostium kąpielowy. Powinien ukrywać mankamenty naszej sylwetki i pomagać tuszować wady. Co jeszcze powinno znaleźć się w garderobie wytrawnej plażowiczki?

Po pierwsze pareo. Jest to bardzo uniwersalna cześć garderoby. Może zostać wykorzystana, jako spódnica, sukienka czy szal. Jeśli do pareo dodamy koszulkę na ramiączkach, otrzymamy niezobowiązujący strój, w sam raz na wypad do nadmorskiej kawiarni.

Inne przydatne drobiazgi to wygodne sandały, które sprawdzą się podczas upałów. Kapelusz ochroni nasze włosy przed szkodliwym działaniem słońca, twarz przed nadmiernym opalaniem, a głowę przed udarem. To niezbędny element każdej plażowiczki, podobnie jak ciemne okulary.

Muszą być dopasowane do owalu twarzy, ale od walorów estetycznych ważniejsze są ich walory zdrowotne. Okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim ochronić nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, dlatego tak ważne, aby miały odpowiednie filtry. Najlepiej, jeśli zostaną kupione w sprawdzonym miejscu, a nie na jakimś przydrożnym stoisku. Takie okulary nie gwarantują żadnej ochrony. Ja polecam korzystanie ze sprawdzonych wyprzedaży online.