Praca i inwestycje

Praca i inwestycje

Kiedy już masz świadomość, że musisz wykonać konkretną pracę oraz zainwestować, o czym pisałam w tekście „Cała prawda o zarabianiu w sieci” i podejmiesz decyzję, że chcesz, to jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Otóż musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego?

To jest bardzo ważne pytanie, by uświadomić sobie, po co tak na prawdę to robisz, jaka jest Twoja wewnętrzna motywacja do tego działania. Czy myślisz w kategoriach: może coś dorobię do pensji, spróbuję, może kiedyś uda mi się zrezygnować z etatu, czy może masz konkretny cel np. podróże zagraniczne, poprawę warunków bytowych, czy inny konkretny powód.

Pamiętaj, aby odnieść sukces musisz mieć cel, bardzo konkretny. Co i kiedy chcesz osiągnąć. Gdy już go masz, to zapisz go na kartce, najlepiej w czasie teraźniejszym, że już to masz. I nigdy nie strać go z oczu, zawsze o nim pamiętaj.

Następnie szczegółowo zaplanuj, co powinieneś zrobić, aby ten cel osiągnąć w wyznaczonym przez siebie czasie. Zastanów się, ile czasu powinieneś dziennie poświęcić, czy masz takie możliwości. Czy chcesz inwestować swoje pieniądze? – jeżeli tak, to ile możesz zainwestować.
Realizuj swój plan krok po kroku. Nie zniechęcaj się, gdy coś nie będzie wychodziło tak, jak zaplanowałeś. Zawsze miej przed oczami swój cel, do którego dążysz.