Kosmetyki dla dzieci – bezpieczeństwo i opłacalność

Kosmetyki dla dzieci – bezpieczeństwo i opłacalność

Ostatnio na wielu forach internetowych pojawiają się pytania, czy kosmetyki dla dzieci są warte swojej ceny. Być może są to pytania zupełnie bezzasadne ponieważ oryginalne kosmetyki dla kobiet czy specyfiki dla mężczyzn są o wiele droższe. Mimo wszystko jednak może się wydawać, iż ceny wyrobów kosmetycznych skierowanych do kobiet są o wiele za wysokie. Z drugiej jednak strony kosmetyki dla dzieci wykonywane są z najwyższej jakości produktów. Często wyłącznie ze składników naturalnych. A te jak wiadomo, są bardzo drogie i trudne dostępne. Nie należy się więc dziwić, że kosmetyki dla dzieci są czasem kilkakrotnie droższe niż ich odpowiedniki dla dorosłych.

Kosmetyki dla dzieci popularność zdobyły kilka lat temu. Kiedyś kupowanie kosmetycznych specyfików przeznaczonych do pielęgnacji niemowląt było uznawane za dziwactwo i przejaw pychy. Na szczęście postawa ta zmieniła się. W dzisiejszych czasach kosmetyki dla dzieci to jeden z podstawowych elementów odpowiedniej opieki nad dzieckiem i dbałości o jego zdrowie. Oczywiście niektórzy przesadzają wydając niebagatelny sumy na ekskluzywne kosmetyki dla dzieci podczas gdy ich dyskontowe odpowiedniki mają identyczny skład chemiczny i takie same właściwości. Jednak jeśli takie zakupy nie obciążają w znacznym stopniu domowego budżetu to dlaczego by sobie na to nie pozwolić?

Odżywczy balsam do codziennej pielęgnacji całego ciała. Zawiera olej z oliwek oraz dodatkowo witaminę E i prowitaminę B5 (D-panthenol). Stanowi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Intensywnie nawilża skórę i zapobiega nadmiernej utracie wody. Wpływa kojąco na naskórek, szczególnie w miejscach skłonnych do podrażnień. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry oraz przyspiesza proces regeneracji naskórka. Delikatnie natłuszcza i skutecznie likwiduje uczucie szorstkości. Wyraźnie zmiękcza, wygładza i uelastycznia skórę. Jest wydajny w użyciu, wchłania się stopniowo i równomiernie.