Czym jest klimatyzacja kasetonowa?

Czym jest klimatyzacja kasetonowa?

Klimatyzacja kasetonowa jest jednostką wewnętrzną urządzenia typu split i współpracuje z jednostką zewnętrzną umieszczoną na zewnątrz budynku. Posiada funkcję chłodzenia lub chłodzenia i grzania (pompa ciepła). Regulowany jest za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Może być zaopatrzony w programator zezwalający na wybór funkcji i planowanie cyklów pracy urządzenia. Konturowany jest do instalowania w suficie podwieszanym, co daje sposobność dostosowania jego wyglądu do architektury wnętrza. Odległość stropu do sufitu podwieszanego winna być nie mniejsza aniżeli 30 cm i zestawiana jest indywidualnie w zależności od wymiarów kasety. Zezwala to na ukrycie w przestrzeni międzystropowej dużej części urządzenia klimatyzacyjnego, a widoczny po zamontowaniu na suficie podwieszanym nowoczesny panel ozdobny ma wysokość tylko kilku centymetrów.

Górna pozycja jednostki zapewnia, przez automatyczne sterowanie kierownicą transferu powietrza, równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza wewnątrz pomieszczenia. Klimatyzator kasetonowy może nawiewać powietrze w jednym, dwóch lub czterech kierunkach. Najbardziej przydatna dla użytkowników. Klimatyzacja kasetonowa z 4-kierunkowym nawiewem zapewniającym miarowy rozkład temperatury w danym pomieszczeniu.

W niektórych klimatyzacjach jest możliwość zamknięcia jednej bądź dwóch klap wylotu powietrza, co ułatwia instalację narożną. Montaż klimatyzacji warszawa z uwagi na swoje parametry użytkowe jest bardzo chętnie stosowany w restauracjach, salach konferencyjnych i biurach. Wentylator przypodłogowo-podsufitowy jest jednostką wewnętrzną urządzenia typu split i współpracuje z jednostką zewnętrzną wstawioną na zewnątrz budynku. Ma funkcję chłodzenia albo chłodzenia i grzania (pompa ciepła). Kontrolowany jest za pomocą pilota zdalnego sterowania. Może być zaopatrzony w programator zezwalający na wybór trybu pracy sprzętu. Istnieje możliwość ukierunkowywania strumienia powietrza dzięki możliwości ustawienia różnych kątów nadmuchu. Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe są uniwersalnymi sprzętami, montaż klimatyzacji warszawa możliwy jest w zależności od naszych wymagań i potrzeb również na suficie, jak i przy podłodze.