Posadzki przemysłowe wykonane metodą wibroprasowaną – czym się charakteryzują?

Posadzki przemysłowe wykonane metodą wibroprasowaną – czym się charakteryzują?

Każda osoba, która szuka oferty układania płytek prędzej czy później spotka się z określeniem posadzek kładzionych metodą wibroprasowaną. Taka technologia zaczęła być wykorzystywana w naszym kraju stosunkowo niedawno, bo w połowie lat 90. Szybko jednak stała się standardem w wielu miejscach. Posadzki położone metodą wibroprasowaną mają wiele zalet, które szerzej omówimy w poniższym artykule. Zobacz, na czym polega metoda wibroprasowana i dlaczego warto wybrać właśnie ją.

Na czym polega metoda wibroprasowana?

Metoda wibroprasowania polega na tym, że płytki układa się w tym samym czasie co betonowy podkład. Wszystko odbywa się w jednym cyklu, co sprawia, że jastrych, fuga i płytka wiążą się w tym samym czasie. Posadzki wibroprasowane, stają się dzięki temu bardziej wytrzymałe, ponieważ ceramika i podłoże lepiej do siebie przylegają niż przy użyciu innej metody. Układanie płytek metodą wibroprasowaną stosuje się w szczególności w miejscach, gdzie dany obszar jest narażony na intensywną eksploatację i wysokie obciążenie.

Korzystając z metody wibroprasowanej, można też przyśpieszyć cały proces układania płytek i zaoszczędzić energię. Czemu akurat taką metodę nazywa się wibroprasowaną? Taka nazwa przyjęła się dlatego, że w momencie, gdy płytki zostaną już ułożone, dochodzi do zawibrowywania. Dzięki wibracjom można upewnić się, że posadzka będzie całkowicie płaska i równa. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także wytrzymałościowych. Wszelkie nierówności mogłyby obniżać wytrzymałość posadzki na ciężar i uderzenia.

Układanie metodą wibroprasowaną – oszczędność czasu i nie tylko

Inwestorzy chętnie decydują się na układanie posadzek metodą wibroprasowaną, ponieważ przyśpiesza ona realizację projektu. Ta technologia jest wysoce efektywna. W ciągu jednego dnia można z jej pomocą wyłożyć bardzo duży obszar, co byłoby niemożliwe przy użyciu innych metod. Jeśli zależy Ci na czasie, bo chcesz np. szybciej skończyć budowę danego obiektu, to wibroprasowana metoda układania płytek powinna Cię zainteresować.

Warto też wspomnieć, że użycie tej technologii zwiększa wytrzymałość i odporność posadzki. Jest to szczególnie ważne na halach, w których solidnie wykonana posadzka jest ważna ze względu na bezpieczeństwo. Posadzi wibroprasowane, sprawdzą się również w centrach handlowych, na klatkach schodowych i w magazynach. Najlepiej jest zostawić układanie posadzi tą metodą, w rękach profesjonalnej firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Będziesz mieć pewność, że praca zostanie wykonana w poprawny sposób.

Dodaj komentarz