Jakie zalety ma folia grzewcza na podczerwień?

Jakie zalety ma folia grzewcza na podczerwień?

Coraz częściej spotykanym w Polsce rozwiązaniem w zakresie systemów grzewczych jest folia grzewcza na podczerwień. Folia ta posiada wiele pozytywnych cech, które wyróżniają ją na tle alternatyw. Takich alternatyw, jak między innymi panele elektryczne, charakteryzujące się wysokimi kosztami ogrzewania. W takim razie, jakie zalety ma folia grzewcza? Czy jest to ekologiczny system ogrzewania?

System grzewczy na podczerwień oznacza niskie koszty i wysoką wydajność

Wysoka wydajność systemu grzewczego na podczerwień wynika z faktu, że energia elektryczna jest przetwarzana w cieplną niemal całkowicie. Oznacza to, że nie marnujemy niepotrzebnie prądu, a w związku z tym ponosimy mniejsze koszty ogrzewania. W połączeniu z dużą trwałością folii grzewczej (może ona służyć nam bezawaryjnie przez co najmniej ćwierć wieku, a nawet jeszcze dłużej), stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki. Brak konieczności serwisowania systemu sprawia, że nie narażamy się na żadne dodatkowe koszty.

Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem jest sparowanie folii grzewczej na podczerwień z panelami słonecznymi. W takim wypadku wyeliminujemy koszty energii elektrycznej, tym samym doprowadzając do sytuacji, w której za ogrzewanie płacimy bardzo niewiele lub nawet nic.

Folia grzewcza jest ekologiczna

Z roku na rok kładzie się coraz większy nacisk na ekologiczność systemów grzewczych i energetycznych zarówno w firmach i instytucjach państwowych, jak i w prywatnych domach. Maty na podczerwień są rozwiązaniem ekologicznym, a więc przyszłościowym. Emisja dwutlenku węgla została w ich przypadku ograniczona do absolutnego minimum, a do tego komponenty, z których stworzono system, nadają się do recyklingu.

Fakt, że folia grzewcza na podczerwień zasilana jest elektrycznością, a energię elektryczną można obecnie stosunkowo niskim kosztem pozyskać ze źródeł odnawialnych (przede wszystkim z energii słonecznej), sprawia, że jest to optymalna forma ogrzewania pod względem dbałości o środowisko naturalne.

Co więcej, nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że system ogrzewania oparty na folii grzewczej na podczerwień może mieć także pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Przede wszystkim jest to sposób ogrzewania całkowicie przyjazny alergikom, który nie tylko zapewnia mieszkańcom komfort termiczny, ale też eliminuje bakterie.

Maty na podczerwień wyróżnia łatwość użytkowania i bezpieczeństwo

Obsługa systemu opartego na folii grzewczej jest bardzo szybka, prosta i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Jednocześnie nie ma mowy o jakichkolwiek płomieniach i innych potencjalnych zagrożeniach podczas użytkowania. W związku z tym nie tylko nie będziemy musieli niepotrzebnie marnować swojego czasu na zapewnienie domownikom odpowiedniej temperatury, ale też co najważniejsze, będziemy całkowicie bezpieczni.

Przy zastosowaniu folii na podczerwień jest możliwość łatwej i bezproblemowej regulacji temperatury, aby dostosować ją do swoich preferencji. Obniżając temperaturę można także na przykład obniżyć koszty ogrzewania w czasie, w którym znajdujemy się poza domem.

Dodaj komentarz