Somfy – innowacyjna działalność w obszarze inteligentnych urządzeń domowych

Somfy – innowacyjna działalność w obszarze inteligentnych urządzeń domowych

Somfy – innowacyjna działalność w obszarze inteligentnych urządzeń domowych

W dwudziestym pierwszym wieku rozwój technologii jest coraz bardziej wszechobecny. Nowoczesne rozwiązania technologiczne to już nie tylko domena fabryk czy wojska. To także część naszego domowego życia. Tworzeniem nowatorskich rozwiązań w zakresie inteligentnego domu zajmuje się firma Somfy.

Firma Somfy – podstawowe informacje

Somfy to nazwa francuskiej grupy przedsiębiorstw. Grupa Somfy została założona w Cluses (Haute-Savoie). Jej początki sięgają końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie, Somfy jest jednym ze światowych liderów produkujących i dostarczających nowoczesne produkty z zakresu automatyki domowej.

Somfy jest, obok takich potentatów, jak: Google, Apple czy Amazon, członkiem grupy Connected Home over IP (CHIP) skupiającej przedsiębiorstwa zorientowane na działalność innowacyjną.

Firma Somfy – innowacyjna działalność na światową skalę

Zasięg działalności firmy Somfy jest imponujący. Przedsiębiorstwo to prowadzi obecnie działania na rynkach całego świata (58 krajów na wszystkich kontynentach), zatrudniając ok. 9 000 pracowników w 125 oddziałach. Wśród nich jest około pół tysiąca inżynierów, którzy stale pracują nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami mającymi za zadanie usprawnić nasze codzienne funkcjonowanie. Jak dotąd, Somfy opracowało łącznie ponad 2 000 patentów dotyczących m.in. napędów elektrycznych oraz sterowania.

W ramach oferty przedsiębiorstwa Somfy znajdują się m.in. produkty z takich kategorii, jak:

  • osłony wewnętrzne (zasłony, ekrany projekcyjne) i zewnętrzne (rolety, żaluzje),

  • monitoring,

  • systemy alarmowe zarówno do mieszkań, jak i dużych domów,

  • ogrzewanie,

  • oświetlenie,

  • produkty przeznaczone na taras oraz otoczenie domu (markizy, które chronią dom przed przegrzaniem oraz pergole pozwalające na sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem na tarasie za pomocą smartfona),

  • bramy (wideodomofony, automatyczne bramy wjazdowe i garażowe),

  • wyposażenie Smart Home, czujniki pogody i temperatury oraz sterowniki (piloty, aplikacje na smartfony, asystent głosowy.

Więcej informacji o działalności firmy oraz jej produktach można znaleźć na stronie internetowej: https://www.somfy.pl/.

Dodaj komentarz